Hakkımızda

GONCA OSGB, çalışma ortamındaki tehlike kaynaklarını ortaya çıkartmak, maruz kalınan tehlikelerin çalışanların sağlığı üzerindeki kötü etkilerini tespit etmek, kazaları kaynağında ortadan kaldırmak, işçilerin sağlıkları kadar güvenliklerine yönelik uygulamaları da sunmak için ilgili kanun ve yönetmeliklerin gerekliliklerini sağlayarak, alanlarında yaklaşık 15 yıllık deneyimleri bulunan profesyoneller tarafından 2011 yılında sektörünün ilk Ortak Sağlık Ve Güvenlik Birimlerinden biri olarak kuruldu.

GONCA OSGB, 6331 sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun ve buna bağlı mevzuatın kendisine, işveren ve çalışanlara yüklediği görev ve sorumlulukların ciddiyetle farkındadır. Bu farkındalıkla İş güvenliği ve iş sağlığının önemini temel değerlerinden saymakta ve sorumluluklarını en üst düzeyde sahiplenmektedir.

GONCA OSGB, hizmet verdiği firmalar için o firma şartlarına özel çalışmalar yapılması ilkesini benimsemiştir. Bu farklı yaklaşımı sayesinde kısa sürede hizmet verdiği firmaların yanı sıra sektöründeki diğer ortak sağlık ve güvenlik birimlerinin de ilgisini ve beğenisini kazanmayı başarmış, bilgi işlem altyapısına verdiği önem, oluşturduğu içerik ve formatlarla bu ilginin canlı kalmasını sağlamıştır. Portföyü ve kadrosu giderek büyüyen

GONCA OSGB, sürekli eğitimlerle kadrosunu güncel mevzuatlar doğrultusunda bilgilendirmekte ve çalışmalarında içerik ve sorumluluk anlamında her türlü gerekliliği yerine getirmektedir. GONCA OSGB değerlerini ve hizmet kalitesini kurumlara taşımaya olanak sağlayacak şekilde yavaş, dikkatli ve ilkeli bir şekilde büyüme anlayışını ilke edinmiştir.

Sektöründeki ilk ve tek ISO9001-2008 belgesini almaya hak kazanarak hizmet kalite ve içeriğini standart bir hale getirmeyi başarmıştır. Bu sayede de en küçüğünden en büyüğüne tüm projelerinde oluşturduğu standartların sürdürülebilir olmasını sağlamıştır. Hazırlattığı yazılımlarla çalışmalarını hizmet verdiği kurum yetkililerinin denetimine eş zamanlı olarak açmıştır.

Hizmet verdiği firmaların ÇSG Bakanlığı denetlemelerindeki performansı ile hizmet verdiği kurumlar tarafından takdir görmektedir.

Amacımız

GONCA OSGB olarak amacımız iş yerinizde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaktır. Bu amaçla İş Sağlığı ve Güvenliği konularında ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda size çözüm üretebilecek olmamız bizi farklı ve tercih edilir yapmaktadır.

Farklı Yaklaşım, Analizler ve Size Özel Çözümler

GONCA OSGB olarak şimdiye kadar birçok sektörlerde edindiğimiz derin tecrübeyi, hizmet verdiğimiz bölgenin yerel şartları ile harmanlayarak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek benzerlerinden farklı çözümler sunmaktayız. İşletmenizin kapsamlı bir gözlemini yapmadan neleri ne şekilde yapacağımızı önermiyoruz. Bu şekilde siz yöneticilerinde çözüme aktif katılımlarınızı sağlıyoruz.

Sürekli Yanınızda Oluyoruz

İş yerlerinde uzman arkadaşlarımızın olmadıkları çalışma saatlerinde bile her türlü acil sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap verecek sağlık tesislerimiz ve ortak sağlık güvenlik merkezimizle yanınızda olduğumuzu hissedeceksiniz.

İş Arkadaşınız Oluyoruz

Yürüttüğünüz faaliyetlerde uzmanlıklarımızla ilgili her konuda çözüm üretirken amaçlarınızın ortağı olduğumuzu hissedecek ve iş arkadaşlarınız gibi çalıştığımızı göreceksiniz.

Reaksiyon Süresi

Tüm titizlik ve altyapıya rağmen gerek insan faktöründen kaynaklanan gerekse üretim süreçlerinizden kaynaklanabilecek her türlü acil sorunda ortak sağlık birimi yetkililerimiz mümkün olabilen en kısa sürede sorunun çözümü konusunda destek olacaktır. Bu minumum reaksiyon süresi bize olan güveninizin eksilmez bir parçası olacaktır.

Yasal Yeterlilik

Çalışma arkadaşlarımızın ve verdiğimiz her hizmetin yasal altyapısı sağlanmakta gerekli tüm mevzuatlara gerek hizmetlerimiz gerekse çalışanlarımız için titizlikle uyulmaktadır. Hizmet sunan her arkadaşımızın yasal yetki ve yasal belgelerinin olmasına ayrı bir önem vermekteyiz. Çalışma arkadaşlarınız olacak uzmanlarımızın kendi konularında yeterli olduklarının bilinmesi bize olan güveninizin bir parçasını oluşturmaktadır.

Yasal Sırdaşlık

İşçilerinizin yaptıkları işler, iş yeri planlarınız, iş yerinde yapılan risk değerlendirme sonuçlarınız ve maruziyet bilgileriniz, işe giriş muayene sonuçlarınız, periyodik sağlık muayeneleri kayıtlarınız, periyodik laboratuvar testleri sonuçlarınız ve iş kazaları ile meslek hastalıklarınız kayıtlarınız, iş yerindeki kişisel sağlık dosyalarında gizlilik ilkesine uyularak saklanmasının sözünü veriyoruz. Bunu imza altına alıyoruz.

İşinize Saygı Duyuyoruz

Hizmetleri sağlarken iş süreçlerinizin normal akışını aksatmamaya özen gösteriyoruz.